11 Niedziela Zwykła – 14.06.2020

1. Nabożeństwa czerwcowe, odprawiamy na tygodniu po Mszach św. wieczornych około godz. 1830, a w niedziele i święta przed Mszą św. o godz. 1730.
  2. Jesteśmy w Oktawie Bożego Ciała Msze święte na tygodniu o Eucharystii z wyjątkiem wspomnień liturgicznych.
  3. W środę o godz. 18.00 Nowenna do M.B Częstochowskiej – połączona z Litanią do Serca Pana Jezusa – a po niej Msza św. wieczorna. Prośby    i   podziękowania prosimy składać do skarbony w kaplicy Miłosierdzia Bożego. Po Mszy świętej spotkanie Rodziców dzieci przygotowujących się w tym roku do I Komunii św. Prosimy o obowiązkowe przybycie chcemy ostatecznie ustalić dzień I Komunii Świętej.
  4. W tym tygodniu obchodzić będziemy:
  • w środę – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego
  • w czwartek – zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. wieczornej procesja Eucharystyczna wokół kościoła w czasie procesji odśpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Z tej racji że wokół kościoła jest ciasno nie będzie niesiony baldachim ani sztandary. Po zakończeniu procesji poświęcenie wianków uplecionych z kwiatów i ziół leczniczych,  symbolu Bożych darów, jakimi Stwórca hojnie obdarzył ziemię i ludzi.
  • w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – zamiast Koronki do Miłosierdzia Bożego będzie Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. wieczornej.
  • W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  1. W minioną niedzielę na tacę zebrano kwotę 1603,57 zł. Kwota ta w całości przeznaczona została na inwestycje parafialne. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny,  Miłujcie się. Gazety te znajdują się na stoliku przed stopniami ołtarza, a przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w miesięcznik – Don Bosco i inne czasopisma.