1 Niedziela Wielkiego Postu – 5 marca 2017

1. W środę o godz. 17.00 cotygodniowa nowenna do Matki Boskiej Częstochowskieja po niej Msza św. wieczorna. Prośby i podziękowania Matce Bożej można składać do skarbonki w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  1. Nabożeństwa wielkopostne odprawiamy: w piątki po Mszy św. o godz.8.00  i 17.00 – Drogę Krzyżową, w niedzielę o godz.17.30 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym a następnie wieczorna Msza św. już bez kazania. Wszystkich serdecznie zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach wielkopostnych. Niech to będzie z naszej strony także okazja do pokuty i wynagrodzenia Chrystusowi za nasze grzechy i grzechy całego świata.
  1. W najbliższy piątek – II piątek miesiąca. Po Mszy św. wieczornej – Doga Krzyżowa, w czasie której modlić się będziemy w intencji rodzin naszej parafii.
  1. W przyszłą niedziele zbiórka do puszek na misje katolickie. Niech to będzie dla nas forma Jałmużny wielkopostnej i dobry uczynek. Dzieciom proponujemy inną formę jałmużny w przedsionku kościoła na stoliku znajdują się Skarbonki Miłosierdzia. Dzieci przez cały Wielki Post będą do nich składać drobne ofiary, które posłużą jako pomoc w leczeniu dzieci i osób starszych. Serdecznie dzieci zachęcamy do takiej formy jałmużny.
  1. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczniemy od V niedzieli Wielkiego Postu (od 2 kwietnia 2017 roku). Szczegóły będą podane na specjalnym plakacie w gablocie z ogłoszeniami.
  1. Bóg zapłać za wysprzątanie kościoła. W najbliższą sobotę o sprzątanie kościoła prosimy rodziny z Batalionów Chłopskich od nr 300- 296 ( p. Nowak Bernadeta, Proboszcz Marcin, Skowron Danuta, Roszewska Agata, Dudzic Krystyna).
  1. Składamy serdeczne podziękowania za złożone ofiary na potrzeby naszego kościoła.
  1. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Don Bosco.

We wtorek ( 7 marca) odbędą się dwa pogrzeby:

1. Beaty Pięta l. 46. Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00.
  2. Jagody Czaja l. 29. Msza św. pogrzebowa o godz. 14.30.

Polećmy zmarłe Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…..