1 Niedziela Wielkiego Postu – 10.03.2019

1. Dzisiaj o godz. 16.30 Msza św. i spotkanie dla Kandydatów do Bierzmowania i ich Rodziców.
  1. W środę o godz. 17.00  cotygodniowa nowenna do Matki Boskiej Częstochowskiej a po niej Msza św. wieczorna. Prośby i podziękowania Matce Bożej można składać do skarbony w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  • Nabożeństwa wielkopostne  odprawiamy: w piątki: Drogę Krzyżową po Mszach św. o godz.8.00  i 17.00, w niedzielę: o godz.17.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym a następnie wieczorna Msza św. już bez kazania. Wszystkich serdecznie zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach wielkopostnych. Niech to będzie z naszej strony także okazja do pokuty i wynagrodzenia Chrystusowi za nasze grzechy i grzechy całego świata.
  •  W przyszłą niedziele z racji niedzieli : Ad gentes” – zbiórka do puszek na misje katolickie. Niech to będzie dla nas forma Jałmużny wielkopostnej i dobry uczynek.
  • W tym roku  Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w dniach od (7 – 10 kwietnia br.) od V Niedzieli Wielkiego Postu do środy włącznie. Szczegóły zostaną podane w późniejszym terminie na specjalnych plakatach w gablocie i na stronie internetowej.
  • W piątek i sobotę spotkania w salce na plebanii kandydatów do bierzmowania zgodnie z kalendarium spotkań.
  • Caritas Diecezji Kieleckiej przygotowało dla dzieci coroczną Akcję: Jałmużna Wielkopostna. Polega ona na zbiórce drobnych pieniędzy przez dzieci do specjalnych skarbonek jako  jałmużna wielkopostna. Odmówienie sobie słodyczy czy innych przyjemności, a przekazanie tych pieniędzy na szlachetny cel. Tegoroczne hasło brzmi: Dar juniora dla seniora. Czyli dar dzieci dla osób starszych. Zachęcamy wszystkie dzieci do podjęcia tej formy jałmużny. Skarbonki można odebrać w zakrystii.
  • Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Cuda i Łaski, Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra.

Módlmy się w intencji ks. Sławomira o powrót do zdrowia przez wstawiennictwo Matki Bożej.

W miniony piątek zmarł  śp. Stanisław Rębosz  lat 87. Pogrzeb odbędzie się jutro

(w poniedziałek) Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00 tutaj w kościele. Po Mszy przejazd na Cmentarz Nowy. Polećmy teraz zmarłego Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…..