1 Niedziela Wielkiego Postu – 01.03.2020

1. W środę o godz. 17.00 cotygodniowa nowenna do Matki Boskiej Częstochowskiej

a po niej Msza św. wieczorna. Prośby i podziękowania Matce Bożej można składać do skarbonki w kaplicy Jezusa Miłosiernego.

1. Nabożeństwa wielkopostne odprawiamy: w piątki po Mszy św. o godz.8.00  i 17.00 Drogę Krzyżową, w niedzielę o godz.17.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym a następnie wieczorna Msza św. już bez kazania. Wszystkich serdecznie zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach wielkopostnych. Niech to będzie z naszej strony także okazja do pokuty i wynagrodzenia Chrystusowi za nasze grzechy i grzechy całego świata.
  2. W rym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek modlimy się o nowe święte powołana kapłańskie, zakonne i misyjne. Na mszę wieczorną w czwartek zapraszamy szczególnie LS oraz rodziny kapłanów i osób zakonnych naszej parafii. W  I piątek okazja do spowiedzi od godz,16.30. W tym dniu tradycyjnie odwidzimy chorych z naszej parafii.
  3. W przyszłą niedziele zbiórka do puszek na misje katolickie. Niech to będzie dla nas forma Jałmużny wielkopostnej i dobry uczynek. Dzieciom proponujemy inną formę jałmużny, Dzieci przez cały Wielki Post będą mogły zbierać drobne ofiary do specjalnych skarbonek. Dzieci, które chciałyby włączyć się w taką formę jałmużny  po Mszy św. w zakrystii mogą  otrzymać specjalne skarbonki z hasłem „Dar Juniora dla Seniora”. Serdecznie dzieci zachęcamy do takiej formy jałmużny.
  4. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczniemy od V niedzieli Wielkiego Postu (od 29 marca 2020 roku). Szczegóły będą podane na specjalnym plakacie w gablocie z ogłoszeniami.
  5. Serdecznie zachęcamy do przekazania 1% podatku na Caritas Diecezji Kieleckiej. W ten sposób dołożymy cegiełkę do realizacji pięknych dzieł miłosierdzia w naszej diecezji. Caritas prowadzi Hospicja, świetlice, domy opieki, wspiera starszych, niepełnosprawnych, pomaga ubogim dzieciom  Również osoby pobierające emerytury i renty mogą to uczynić Dla tych osób na stoliku przy wyjściu z kościoła znajdują się specjalne druki.
  6. Ponieważ zapisało się tyko kilka osób na pielgrzymkę do Warszawy na uroczystość beatyfikacji ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego – dlatego nie odbędzie się pielgrzymka z naszej parafii, dla osób które się zapisały zostaną zamówione bilety wstępu. Przejazd należy zorganizować we własnym zakresie.
  7. Składamy serdeczne podziękowania za złożone ofiary na potrzeby naszego kościoła i na sprzątanie.
  8. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra, Miłujcie się  i  Don Bosco.