1 Niedziela Adwentu – 29.11.2020

1. Dzisiaj pierwsza niedziela nowego roku kościelnego i liturgicznego. W Kościele rozpoczyna się Adwent. Na Mszy św. o godz.8.00 poświęciliśmy opłatki na nasze wigilijne stoły. Opłatki można nabyć w zakrystii wraz życzeniami do Parafian. W tym roku opłatki nie będą roznoszone po parafii.
  2. W tym tygodniu przypadają:
  • w poniedziałek – święto św. Andrzeja Apostoła
  • w czwartek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego
  • w piątek – wspomnienie dowolne św. Barbary, dziewicy i męczennicy
  • w przyszła niedzielę – przypada wspomnienie św. Mikołaja.
  1. Od jutra o godz 6.00 w naszym kościele Roraty, czyli Msza św. ku czci Matki Bożej. Zachęcamy do licznego udziału.  Kandydaci do I Komunii Św.  i  Bierzmowania przynajmniej 10 razy powinni uczestniczyć w Roratach. Kontrolki – dla kandydatów do I Komunii Św., a kandydaci do bierzmowania podpisy w indeksach.
  2. W środę o godz. 17.00 nieustająca nowenna do M.B.Cz. Prośby i podziękowania na Nowennę prosimy składać do skarbonki, która znajduje się w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W I czwartek miesiąca na Msza św. o godz. 1700 modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencji tych, którzy już pozytywnie odpowiedzieli na głos powołania. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy  LSO oraz rodziny kapłanów i osób zakonnych pochodzących z naszej parafii. W  I piątek okazja do  spowiedzi  od godz.1600. W tym dniu odwiedzimy chorych. Chorych odwiedzimy również przed świętami 23 grudnia (w środę). W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 8.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  4. Od najbliższego piątku od godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do Adoracji indywidualnej oraz wspólnotowej.
  5. Od dzisiaj transmisja Mszy świętej niedzielnej o godz.12.00 – przez internet z naszego kościoła
  6. Przyszła niedziela – II Niedziela Adwentu – jest dniem modlitw za Kościół na Wschodzie. W całej Polsce zbiórka do puszek jako pomoc dla katolików w krajach byłego Związku Radzieckiego. Puszki będą umieszczone przed ołtarzem.
  7. W zakrystii można nabyć świece „Caritas” – w ramach „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” (świeca mała – ofiara minimalna 6 zł), oraz kalendarze na 2021 rok
  8. Do jutra włącznie  ( do poniedziałku) przyjmujemy na wypominki roczne. Pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych. Za polecanych w rocznych wypominkach w każdą 3 niedzielę miesiąca odprawiamy Mszę  św. o godz.12.00 i przed każdą taką Mszą św. odmawiamy dziesiątek różańca  za zmarłych polecanych w rocznych wypominkach, wyczytując jakąś część zmarłych, polecanych w wypominkach rocznych .
  9. Od III niedzieli Adwentu (od 13 grudnia) będziemy przeżywać w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. Program Rekolekcji podany zostanie w przyszłą niedzielę.
  10. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej. Niedziela, Gość Niedzielny, Miłujcie się, Don Bosko.