1 Niedziela Adwentu – 27.11.2016

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela nowego roku kościelnego i liturgicznego. W Kościele rozpoczyna się Adwent. Na Mszy św. o godz.8.00 poświęciliśmy opłatki na nasze wigilijne stoły. Podobnie jak w poprzednich latach rozniesie je do naszych rodzin wraz z naszymi życzeniami Antoni Lasek. Przyjmijcie go z chrześcijańską życzliwością i otwartością.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
 • w środę – święto Andrzeja Apostoła
 • w sobotę – św. Franciszka Ksawerego, kapłana
 1. W środę o godz. 17.00 nieustająca nowenna do M.B.Cz. Prośby i podziękowania na Nowennę prosimy składać do skarbonki, która znajduje się w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W I czwartek miesiąca na Msza św. o godz. 1700 modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencji tych, którzy już pozytywnie odpowiedzieli na głos powołania. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy  LSO oraz rodziny kapłanów i osób zakonnych pochodzących z naszej parafii. W I piątek okazja do  spowiedzi  od godz.1600. W tym dniu odwiedzimy chorych. Chorych odwiedzimy również przed świętami 23 grudnia (w piątek). W I sobotę po Mszy wieczornej Różaniec. W  przyszłą niedzielę  z racji I niedzieli miesiąca grudnia – po mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca, a po wszystkich Mszach – adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. Każdego dnia w tygodniu przez okres Adwentu o godz. 600 będziemy odprawiali Roraty – Mszę św. ku czci Matki Bożej. Zapraszamy wszystkich parafian do licznego udziału. Dzieci będą otrzymywały specjalne kontrolki.
 4. Przyszła niedziela – II Niedziela Adwentu – jest dniem modlitw za Kościół na Wschodzie. Przed kościołami w całej Polsce zbiórka do puszek jako pomoc dla katolików w krajach byłego Związku Radzieckiego. Również od przyszłej niedzieli rozprowadzać  będziemy świece „Caritas” – w ramach „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” (świeca mała ofiara minimalna 6 zł, świeca duża 13 zł).
 5. Od III niedzieli Adwentu (od 11 grudnia) będziemy przeżywać w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. Program Rekolekcji podany zostanie w przyszłą niedzielę.
 6. Na wypominki roczne przyjmujemy do 30 listopada (do środy włącznie).
 7. Bóg Zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W sobotę prosimy o sprzątanie naszej świątyni rodziny z ul. Malików od nr. 124 – 132 (pp. Zych, Makuch, Połowniak, Skrzypczyk Stanisław i Grzegorz).
 8. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej. Niedziela, Gość Niedzielny oraz dla dzieci Mały Gość Niedzielny.
 9. Przed kościołem ministranci rozdają obrazki z modlitwą Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
 10. W ubiegłą niedzielę do puszek przed kościołem zebrana została kwota 2 464,48 i 40 euro. Fundusze te pomogą wesprzeć bibliotekę w Zambii. Salezjański Wolontariat Misyjny serdecznie dziękuje i zapewnia o pamięci w modlitwie w intencji wszystkich ofiarodawców.
 11. W dniach 1 i 2 grudnia (środa i czwartek) na roratach o godz. 6.00 są wolne intencje. Osoby które chciałyby zamówić w te dni intencje mszalne proszone są o zgłoszenie się dzisiaj w zakrystii.