1 Niedziela Adwentu – 02.12.2018

1.  Dzisiaj pierwsza niedziela nowego roku kościelnego i liturgicznego. W Kościele rozpoczyna się Adwent. Na Mszy św. o godz.8.00 poświęciliśmy opłatki na nasze wigilijne stoły. Opłatki można nabyć w zakrystii wraz życzeniami do Parafian. W tym roku opłatki nie będą roznoszone po parafii.
  2. W tym tygodniu wspominamy:
  • w poniedziałek – św. Franciszka Ksawerego, kapłana
  • we wtorek – św. Barbary, dziewicy, męczennicy
  • w czwartek – św. Mikołaja, biskupa
  • w piątek – św. Ambrożego
  • w sobotę – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. i ich Rodziców. Pod koniec Mszy świętej poświęcone zostaną medaliki i rozdane dzieciom. Obecność obowiązkowa.
  1. W środę o godz. 17.00 nieustająca nowenna do M.B.Cz. Prośby i podziękowania na Nowennę prosimy składać do skarbonki, która znajduje się w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
  2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek, miesiąca. W I czwartek miesiąca na Msza św. o godz. 1700 modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencji tych, którzy już pozytywnie odpowiedzieli na głos powołania. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy  LSO oraz rodziny kapłanów i osób zakonnych pochodzących z naszej parafii. W I piątek okazja do  spowiedzi  od godz.1600. W tym dniu odwiedzimy chorych. Chorych odwiedzimy również przed świętami 21 grudnia (w piątek).
  3. Każdego dnia w tygodniu przez okres Adwentu o godz. 600 będziemy odprawiali Roraty – Mszę św. ku czci Matki Bożej. Zapraszamy wszystkich parafian do licznego udziału. Dzieci będą otrzymywały specjalne kontrolki.
  4. Przyszła niedziela – II Niedziela Adwentu – jest dniem modlitw za Kościół na Wschodzie. Przed kościołami w całej Polsce zbiórka do puszek jako pomoc dla katolików w krajach byłego Związku Radzieckiego.
  5. Od dzisiaj w zakrystii można nabyć  świece „Caritas” – w ramach „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” (świeca mała ofiara minimalna 6 zł, świeca duża 13 zł).
  6. Od III niedzieli Adwentu (od 16 grudnia) będziemy przeżywać w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. Program Rekolekcji podany zostanie w przyszłą niedzielę.
  7. Zakończyliśmy przyjmowanie na wypominki roczne.
  8. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej. Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra, Miłujcie się, Don Bosko.

W  minionym  tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy  śp. Henryka Maciejewskiego lat 59.  Polećmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu…….