5 Niedziela Zwykła – 07 luty 2021

1. Dzisiaj o godz.15.00 w kościele spotkanie z dziećmi i młodzieżą należących do różnych grup dziecięco – młodzieżowych w naszej parafii: do LSO, scholii i przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.
  2. W środę nowenna do M.B.Cz. o godz.17.00 a po niej wieczorna Msza św.  Prośby i podziękowania należy składać do skarbony obok kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  3. W tym tygodniu obchodzić będziemy:
  • w środę – wspomnienie Św. Scholastyki, dziewicy
  • w czwartek – przypada Światowy Dzień Chorych ustanowiony przez papieża Jana Pawła II w 1992 roku. W naszej parafii Msza św. dla chorych z błogosławieństwem lurdzkim w czasie rekolekcji wielkopostnych.
  1. W piątek przypada II piątek miesiąca. Tradycyjnie w tym dniu modlimy się w intencji rodzin naszej parafii. Modlitwę różańcową w tej intencji poprowadzi Wspólnota modlitewna po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy do licznego udziału pzedstawicieli rodzin naszej parafii. Po tej Mszy św. (na plebani) odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej.
  2. Dzisiaj można  nabyć płytę CD z piosenkami zespołu TGD pod tytułem: „Twoje Imię” – jest to album, na którym znajdują się utwory poświęcone Zmartwychwstałemu Panu. Tematyką piosenek jest zwycięstwo Pana Jezusa nad śmiercią, grzechem i ludzką słabością. Cena płyty 40zł. Zachęcamy również do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Miłujcie się.
  3. Informacja dla osób w podeszłym wieku i starszych: Nasila się liczba wyłudzeń na tak zwanego wnuczka czy policjanta: złodzieje próbują oszukiwać swoje ofiary na różne sposoby. Jednym z nich jest podszywanie się pod kogoś zaufanego, np. członka rodziny lub funkcjonariusza Policji. Cel jest ten sam. Wyłudzenie pieniędzy lub kradzież innych wartości, np. sprzętu, biżuterii, dokumentów. Policja nie domaga się w ten sposób żądnych pieniędzy. Dobrą rzeczą jest natychmiast poinformować Policję o tym fakcie, ale nigdy nie przekazujmy pieniędzy. Bądźmy czujni i nie dajmy się oszukać. Policja prosi o przekazanie takiej informacji mieszkańcom naszej parafii.

W ubiegłym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy   śp. Janusza Durło lat.63.  Polećmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu: „ Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie……………..