18 Niedziela Zwykła -05.08.2018

1. Jutro w poniedziałek 6 sierpnia wyruszy Kielecka Pielgrzymka na Jasną Górę z Wiślicy. Dwa tygodnie później, bo 20 sierpnia wyjedzie z Kielc VI Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej. Karty zgłoszeniowe można odebrać w zakrystii po Mszy św. Osoby, które z różnych powodów nie mogą osobiście uczestniczyć w pielgrzymce mogą zapisać się do grupy duchowej pielgrzymki. Zapisy i legitymacje w zakrystii.

Hasłem tegorocznej 37 Kieleckiej pieszej pielgrzymki jest zawołanie „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.  Rozpocznie się ona już dzisiaj (5 sierpnia) o godzinie 18 Mszą Świętą w Wiślicy pod przewodnictwem biskupa Mirosława Gucwy, misjonarza i nowego biskupa diecezji Bouar w Republice Środkowoafrykańskiej.

W przed chwilą odczytanym liście Biskup Kielecki napisał: „Jak zawsze, proszę Was serdecznie Bracia i Siostry, wierni Kościoła Kieleckiego, abyście szczególnie w XIV grupie duchowej przez te sierpniowe dni, w kościołach parafialnych, w waszych domach, a także klasztorach i domach zakonnych towarzyszyli pielgrzymom wytrwałą modlitwą, ofiarą i wsparciem na pielgrzymich szlakach”. Niech odpowiedzią na ten apel będzie codzienna modlitwa w naszym kościele parafialnym o godz. 21.00 Apel Jasnogórski ze specjalnym rozważaniem na każdy dzień. Zachęcamy do licznego zapisania się do Grupy Duchowej 37 Kieleckiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę oraz do udziału w Apelu Jasnogórskim w naszym kościele.

1. W środę o godz.18.00 cotygodniowa nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej. Prośby  i podziękowania Matce Bożej można składać do skarbony w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  2. W kalendarzu liturgiczny
  • Jutro w poniedziałek – Święto Przemienienia Pańskiego
  • w czwartek – Święto  św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy
  • w piątek – święto  św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
  1. W piątek przypada 2 piątek miesiąca. Po Mszy św. wieczornej tradycyjnie modlitwa różańcowa w intencji rodzin naszej parafii. Modlitwę poprowadzi wspólnota modlitewna.
  2. Bóg zapłać za składane ofiary na sprzątanie kościoła i na kwiaty
  3. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej Gość Niedzielny, Niedzielę, Mały Gość Niedzielny, Promyczek dobra, Miłujcie się i Cuda i łaski.