3 Niedziela Wielkiego Postu -19.03.2017

1. Dzisiaj o godz. 16.30 Msza św. dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. O godz. 17.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  2. Chociaż dzisiaj przypada 19 marca to z racji 3 Niedzieli Wielkiego Postu Uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny liturgicznie przeniesiona jest na dzień jutrzejszy.
  3. W środę o godz. 1700 nieustająca nowenna do M.B.Cz. Po niej Msza św. wieczorna, na którą zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.
  4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w tym tygodniu w piątek po Mszach świętych o godz. 8.00 i 17.00.
  5. W sobotę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W Kościele obchodzony jest Dzień świętości życia. Każde życie jest darem Bożym i trzeba go chronić od poczęcia aż do naturalnej śmierci.
  6. Od przyszłej niedzieli przed kościołem będą rozprowadzane baranki Caritas. W tym roku baranki wykonane będą z białej czekolady. Dochód z ofiar przeznaczony będzie na dofinansowanie kolonii i dożywianie dzieci z rodzin ubogich. Minimalna cena 5 zł.
  7. Również w przyszłą niedzielę przed kościołem zbierane będą podpisy pod Europejską Inicjatywą Obywatelską „Mama, tata i dzieci”. Celem inicjatywy jest zebranie do 3 kwietnia jednego miliona podpisów popierających projekt prawa gwarantującego , ze w prawie UE małżeństwo będzie rozumiane jako związek kobiety i mężczyzny i odpowiednio do tego rozumiane będzie pojęcie rodziny. Przy składaniu podpisów potrzebny będzie nr pesel.
  8. Od V Niedzieli Wielkiego Postu w dniach od 2 do 5 kwietnia w naszej parafii odbędą się Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je o. Roman Majewski – paulin. Tak zaplanujmy sobie czas, aby uczestniczyć w naukach rekolekcyjnych. Szczegółowy program wywieszony będzie w gablocie.
  9. Od 6 kwietnia (po Rekolekcjach) będziemy przyjmować intencje Mszalne na drugie półrocze 2017 r. Prosimy, aby intencje były napisane czytelnie na kartkach, to ułatwi sprawniejsze przyjmowanie tych intencji. Przypominamy że jedna osoba może zamówić dwie intencje na niedzielę a pozostałe intencje na tygodniu (w dni powszednie).
  10. Bóg zapłać za wysprzątanie kościoła. W najbliższą sobotę o sprzątanie kościoła prosimy rodziny z Batalionów Chłopskich od nr 282- 270   pp.( Woś Katarzyna Stefańczyk Barbara, Posłowski Jacek, Lewandowska Beata, Pięta Dariusz, Duś Halina, Drogosz Gabriel, Kołodziej Maciej, Kołodziej Wiesława).
  11. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Don Bosco, Promyczek Dobra.