Niedziela Palmowa

1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Palmową, poświęcenie palm na wszystkich Mszach św. . O godz. 17.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  2. W Wielką Środę do południa odwiedzimy chorych przed Świętami, a o godz.17.00 cotygodniowa Nowenna do M.B.Cz. a następnie Msza św. Prośby i podziękowania prosimy składać do skarbony w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  3. Nabożeństwa Triduum Paschalnego w Wielki Czwartek i Wielki Piątek będą odprawiane o godz. 1800. W Wielką Sobotę Liturgię rozpoczniemy o godz. 19.30 na zewnątrz kościoła poświęceniem ognia a zakończymy Uroczystą Mszą Zmartwychwstania Pańskiego. W tym dniu wszyscy przynosimy do kościoła świece. Będą potrzebne w czasie Liturgii światła.  Rezurekcji w niedzielę o godz. 7.00 rano i po niej Msza święta. Ponieważ w tym roku tak się złożyło że Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego jest równocześnie I niedzielą miesiąca kwietnia zmiana tajemnic Żywego Różańca zostaje przeniesiona na II niedzielę miesiąca = Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Adoracja w Ciemnicy i przy Bożym Grobie od godz. 9.00 do 2200. W Wielką Sobotę Adoracja tylko do godz. 1930 do rozpoczęcia Liturgii Paschalnej Wielkiej Soboty.
  4. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę od godz. 1000 do 1200, co pół godziny. Zgodnie ze zwyczajem polskim, w dniu poświęcenia pokarmów pamiętamy o ludziach najuboższych. Przy wyjściu z kościoła będzie wystawiony kosz na produkty żywnościowe lub ofiary pieniężne.
  5. Ofiary składane w Wielki Piątek w czasie Adoracji Krzyża są przeznaczone na renowację miejsc związanych z życiem Chrystusa w Ziemi Świętej. W Wielki Piątek obowiązuje POST ŚCISŁY. W tym dniu -w kościele- o godz. 17.30 Droga Krzyżowa a o godz. 18.00 Rozpocznie się Liturgia Adoracji Krzyża.
  6. Okazja do spowiedzi od poniedziałku do środy przed Mszami św. o godz. 8.00  i 17.00.  oraz w Wielki Czwartek od godz.17.00. W Wielki Piątek od 10 00– 1100   i  2100– 2200.
  7. Do Adoracji Najświętszego Sakramentu w czasie Triduum Paschalnego zachęcamy wszystkich parafian, szczególnie grupy modlitewne, Żywy Różaniec, Wspólnotę Krwi Chrystusa, Apostolat Maryjny, scholę dziewcząt, lektorów i ministrantów. Grupy modlitewne według rozkładu.
  8. W Wielki Piątek rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego w czasie wieczornej adoracji w pozostałe dni  po Mszy św. wieczornej.

W miniony tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Teodozję Rębosz lat 87 i śp. Janinę Osuch lat 84. Polećmy zmarłe Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …….