Duszpasterze

 Duszpasterze i proboszczowie Salezjanie  w Niewachlowie:

 

Lata 1950 – 1954 – ks Jan Kanty Zeman – budowniczy kościoła – (zmarł 30 września 1991 roku w Ścieborzycach)

Lata 1954 – 1957  – ks. Karol Bratek – (zmarł 22 czerwca 1959 roku w Lubinie Legnickim)

Lata 1957 – 1964 – ks. Edward Żołyniak – (zmarł 28 listopada 1994 roku w Krakowie)

Lata 1964 – 1968 – ks. Zygmunt Kowalik – (zmarł 21 sierpnia 1971 roku we Wrocławiu) )

Lata 1968 – 1977 – ks. Konrad Latusek – (zmarł w 4 listopada 2006 roku w Marszałkach)

Lata 1977 -1987 – ks. Bronisław Piróg – pierwszy proboszcz parafii – (zmarł: 2 lipca 2013 roku w Rzeszowie)

Lata 1987  – 1996 – ks. Albert Haitzer – (zmarł 27 czerwca 2002 roku w Pogrzebieniu)

Lata 1996 – 2005 – ks. Janusz Popielski

Lata 2005 – 2015 – ks. Władysław Sikora

Kapłani, którzy pracowali w naszej parafii:

ks. Antoni Kabis ( zmarł 21 czerwca 2007 roku w Szczyrku)

ks. Józef Komar

ks. Edward Mazur (zmarł  1 września 2012 r. we Wrocławiu)

ks. Bolesław Kiwior

ks. Józef Mostowik (zmarł 12 czerwca 1992 r. we Wrocławiu)

ks. Jan Waszut (zmarł 22 marca 1991 roku w Krakowie)

ks. Marian Filipiak (zmarł 7 listopada 2013 roku Sułowie

ks. Piotr Smolka

ks. Władysław Cichocki

ks. Marek Wesołowski

ks. Bernard Waidemann (zmarł 20 listopada 2005  w Rosenheim (Niemcy)

ks. Krzysztof Grabowski

ks. Stanisław Konior

ks. Paweł Gacek

ks. Marek Rusek

ks. Mieczysław Faruń

ks. Jan Szymańczuk

ks. Ryszard Kleczyński

ks. Mieczysław Wołowiec

ks. Adam Starzyk

ks. Janusz Garbacz – jako katecheta, a obecnie proboszcz

ks. Robert Wróblewski – obecnie

 

 

 

obecnie:

 

ks_kanusz_garbacz

Ks.mgr Janusz Garbacz SDB

W sierpniu 2012 roku przybył do naszej parafii jako duszpasterz i katecheta.

krótka biografia:

  • urodzony 11 maja 1960 r, w Nowym Sączu
  • 1983 -1984 – Nowicjat w Kopcu koło Częstochowy
  • 1984 -1985 – studia filozoficzne w Wyższym Seminarium Duchownym Towarzystwa Salezjańskiego w Krakowie
  • 1985 – 1986 – asystencja w Zakładzie Salezjańskim w Oświęcimiu
  • 1986 – 1990 – studia teologiczne w Wyższym Seminarium Duchownym Towarzystwa Salezjańskiego w Krakowie
  • 12.06.1990 – święcenia kapłańskie
  • 1990 – 1991 – duszpasterz i katecheta w parafii św. Stanisława Kostki w Krakowie na Dębnikach
  • 1991 – 1995 – sekretarz inspektorialny
  • 1995  – 1997 – duszpasterz i katecheta w parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Lublinie
  • 1997 – 2002 – wikariusz parafialny i katecheta w parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Skawie
  • 2002 – 2008 – dyrektor wspólnoty i proboszcz parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Skawie
  • 2008 – 2012 – proboszcz parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Lublinie
  • od sierpnia 2012 r – duszpasterz i katecheta w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Kielcach – Niewachlowie
  • od 9 sierpnia 2015 r – proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Kielcach – Niewachlowie