4 Niedziela Wielkiego Postu – 11.03.2018

1. Dzisiaj przed kościołem rozprowadzane się baranki Caritas. Cena minimalna 5 zł.
  2. Od przyszłej niedzieli w naszej parafii przeżywać będziemy Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi Władysław Surdyka – redemptorysta. Szczegółowy Rozkład Rekolekcji wywieszony jest w gablocie przed kościołem i znajduje się także na stronie internetowej parafii. Z racji rekolekcji w poniedziałek, wtorek i środę (19, 20 i 21 marca) Msze św. z naukami rekolekcyjnymi będą  o godz. 8.00, 10.00 i wieczorem o godz.18.00. Parafialny dzień spowiedzi w poniedziałek 19  marca w   następujących porach: od godz. 9.00- 10.00, 11.00 -12.00 i od godz. 16.30 do 18.00.  W czasie Mszy świętych nie będzie nikt spowiadał. Proszę tak rozłożyć sobie czas na  spowiedź, aby skorzystać z wyznaczonych godzin. Kiedy rozpocznie się Msza św. wieczorna o godz. 18.00  kapłani zakończą spowiedź i udadzą się do sąsiedniej parafii gdzie odbędzie się odpust z okazji św. Józefa Oblubieńca NMP. Dlatego prosimy spowiedzi nie odkładać na ostatnią chwilę.

We wtorek (20 marca) na Mszę świętą o  godz. 10.00 zapraszamy szczególnie chorych i osoby w podeszłym wieku. Prosimy najbliższych o zorganizowanie dla tych osób dowóz na tą Mszę świętą. Na Mszy św. zostanie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych i błogosławieństwo lurdzkie Najświętszym Sakramentem.

W ostatni dzień rekolekcji w środę (21 marca) będzie zbierana taca, która w części pokryje ofiarę za rekolekcje.

1. Przeżywamy Okres Wielkiego Postu, który ma nas przygotować do godnego przeżywania Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach wielkopostnych; w piątki Droga Krzyżowa po mszy św. o godz. 8.00 a o godz.17.00, natomiast w niedziele Gorzkie Żale o godz. 1730. Za pobożny udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (spowiedź, komunia św.  modlitwa w intencji Ojca św. i wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu). Odpust można ofiarować za siebie lub za zmarłych.
  2. Za tydzień i w kolejną niedzielę (18 i 25 marca) panie z Żywego Różańca, przy wyjściu z kościoła, będą zbierać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
  3. Przed kościołem można zaopatrzyć się w prasę katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Cuda i Łaski, Promyczek Dobra, Mały Gość, Miłujcie się.

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy  śp Antoniego Kołodzieja lat 81.  Polećmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu:  „Wieczny odpoczynek………