30 Niedziela Zwykła – 29.10.2017

1. Dzisiaj przed kościołem zbierane są podpisy pod obywatelskim projektem ustawy „ZATRZYMAJ ABORCJĘ”, która ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest numer PESEL. Numer ten znajduje się w dowodzie osobistym.
  2. We wtorek zakończenie nabożeństw różańcowych.
  3. W środę obchodzić będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Nie będzie w tym dniu nowenny do MB Częstochowskiej. Jest to święto nakazane – obowiązek uczestniczenia w tym dniu we Mszy świętej. Msze święte, w tym dniu jak w niedzielę.
  4. W czwartek Dzień Zaduszny. Msze św. w tym dniu o godz., 8.00, 10,00 i 17.oo
  5. Zbliża się miesiąc listopad, który jest poświęcony pamięci naszych drogich zmarłych. Wypominki listopadowe składamy w zakrystii. Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać i ofiarować za zmarłych cierpiących w czyśćcu – odpust zupełny. W tych dniach po Mszach świętych wieczornych będziemy odmawiali różaniec z listopadowymi wypominkami.
  6. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajdują się kartki na wypominki roczne. Prosimy o czytelne wypełnienie imion zmarłych. Wypominki roczne będziemy przyjmować w zakrystii do końca listopada. Od grudnia za zmarłych polecanych w tych wypominkach w każdą III niedzielę miesiąca będzie sprawowana Msza święta a przed Mszą świętą wyczytywana będzie część imion zmarłych polecanych w rocznych wypominkach.
  7. W tym tygodniu przypadają: I piątek i sobota i niedziela miesiąca. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi  od godz. 16.30. w tym dniu odwiedzimy chorych z naszej parafii. W I sobotę miesiąca po Mszy św. odmówimy różaniec za zmarłych polecanych w listopadowych wypominkach, a w przyszła niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  8. W przyszłą niedzielę 5 listopada przypadają imieniny ks. Sławomira Zdolińskiego. Na Mszy św. o godz. 10.00 Będzie okazja do modlitwy i złożenia życzeń Solenizantowi.
  9. Bóg zapłać za kwiaty i sprzątanie kościoła. W następną sobotę o przygotowanie kościoła prosimy  rodziny z ulicy Kruszelnickiego od nr 44 – 54a (pp. Grzyb, Januszewska, Starz, Zapała, Kowalscy, Gil, Urbanowscy, Dudek, Myszko, Kołodziej).
  10. Od 4 listopada będziemy przyjmować intencje Mszalne na I półrocze 2018 ( do czerwca włącznie), Prosimy o napisanie intencji na kartkach usprawni to przyjmowanie.
  11. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Cuda i Łaski, Miłujcie się, Don Bosco.