3 Niedziela Adwentu – 17. 12. 2017 r

1. Od dziś do wtorku włącznie starajmy się uczestniczyć w rekolekcjach adwentowych. Tegorocznym kaznodzieją jest Ks. Robert Wróblewski – salezjanin. Nauki rekolekcyjne będą dzisiaj na wszystkich Mszach świętych a w poniedziałek i wtorek   o godz.6.00, 8.00  i  00. Okazja do spowiedzi jutro (w poniedziałek). Będą spowiadać księża z naszego dekanatu. Pierwszy czas spowiedzi przed południem od godz. 9 – 10.30, a po południu od godz. 16.30 -18, zaplanujmy sobie tak czas, aby skorzystać ze spowiedzi przed Świętami. Taca ostatniego dnia rekolekcyjnego, zgodnie ze zwyczajem, przeznaczona będzie dla ks. Rekolekcjonisty.
  2. Każdego dnia w tygodniu przez okres Adwentu o godz. 600 odprawiamy Roraty. Zapraszamy wszystkich do liczniejszego udziału. Wczoraj na roratach rozpoczniemy  Nowennę do Bożego Narodzenia. W przyszłą niedzielę nowenna na Mszy św. o godz. 8.00.
  3. W środę o godz. 1700 nieustająca nowenna do M.B.Cz. Po niej Msza św. wieczorna. Prośby i podziękowania na Nowennę prosimy składać do skarbony w kaplicy Jezusa Miłosiernego. Na Nowennę i Mszę Św. zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. i ich rodziców. Po mszy św. spotkanie z krawcową, która pokaże stroje i weźmie marę od dzieci. Rodziców prosimy o przyniesienie zadatku z strój dla swojego dziecka. Strój dla chłopca – zadatek 50 zł, strój dla dziewczynki – zadatek 100 zł.
  4. Bardzo prosimy o potwierdzenie udziału we Mszy św. w dniu 31 grudnia (Niedziela Św. Rodziny) par małżeńskich obchodzących w tym roku swoje jubileusze małżeńskie.
  5. Przed kościołem można nabyć świece „Caritas” na stół wigilijny i kalendarze na Nowy Rok. Niech w każdej rodzinie naszej parafii pali się w czasie wieczerzy wigilijnej świeca Caritas jako znak solidarności z biednymi i potrzebującymi. Po wieczerzy wigilijnej można tę świece zapalić na grobach naszych najbliższych zmarłych wraz z modlitwą.
  6. W piątek odwiedzimy chorych naszej parafii przed Świętami. Chorych, których nie odwiedzamy w I piątki miesiąca należy zgłosić do 20 grudnia.
  7. W przyszłą niedzielę Wigilia Bożego Narodzenia. Z tego powodu w przyszła niedzielę Msze święte będą tylko do południa o godz. 8.00, 10.00, 12.00, nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Natomiast  o godz. 24.00 Serdecznie zapraszamy. Taca z Pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Ochrony Życia.
  8. W dniu 30 grudnia (sobota) o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. za wszystkich zmarłych Parafian w 2017 roku. Jeśli, któryś z Parafian zmarł w tym roku, a został pochowany w innej parafii, prosimy o zgłoszenie tego faktu w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Rodziny zmarłych o tej Mszy św. zostali poinformowani pisemnie. Jeśli jakaś rodzina nie otrzymała zaproszenia na taką Mszę św. prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.
  9. Bóg Zapłać za wysprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu rodzinom z Kruszelnickiego. W sobotę prosimy o sprzątanie naszej świątyni rodziny z                 ul. Kruszelnickiego od nr 218 – 240  (pp. Zapała Agnieszka, Gul Zuzanna, Gul Elżbieta, Cebula Elżbieta, Detka Zofia, Łata Krystyna, Detka Agnieszka, Smurzyńska Henryka, Miernik Zofia, Stępień Iwona, Maniak Jolanta i Agata).
  10. Składamy serdeczne podziękowania za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na   Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.