28 Niedziela Zwykła – 15.10.2017

1. Dzisiaj przed kościołem do puszek zbierane są ofiary na pomoc mieszkańcom Meksyku.
  2. Trwamy w miesiącu październiku, który jest miesiącem różańcowym. Różaniec w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę przed Mszą św. o 17.30. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie, szczególnie dzieci i młodzież.
  3. W tym tygodniu wspominać będziemy:

w poniedziałek – św. Jadwigi Śląskiej

we wtorek – św. Ignacego Antiocheńskiego

w środę – święto św. Łukasza Ewangelisty

w piątek – św. Jana Kantego, kapłana

w sobotę – bł. Jakuba Strzemię

1. Z poniedziałku na wtorek nasza parafia włącza się w Modlitwę Różańcową przed Najświętszym Sakramentem. Modlitwa ta prowadzona jest już po raz czwarty w różnych parafiach Diecezji Kieleckiej z błogosławieństwem Księdza Biskupa Ordynariusza Jana Piotrowskiego. Szczegółowy program w gablocie. Rozpoczniemy w poniedziałek Mszą św. wieczorną o godz. 17. 00 a zakończymy we wtorek. Prośba do Żywego Różańca aby w godzinach które będą odpowiadały aby pilotować rozważanie poszczególnych tajemnic różańca szczególnie we wtorek w godzinach od 9.00 -13.00 oraz proszę osobę, która w niedzielę prowadzi Godzinki, aby poprowadziła je we wtorek o godz. 7.30 ( przed Mszą świętą).
  2. W środę nowenna do MB Częstochowskiej połączona będzie z nabożeństwem różańcowym. Prośby i podziękowania prosimy składać do skarbonki w kaplicy Miłosierdzia Bożego. Na nowennę i Mszę św. zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców
  3. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Misyjną. Przed kościołem prowadzona będzie zbiórka pieniężna na cele misyjne Kościoła.
  4. W ubiegłą niedzielę zebrana została do puszek przed kościołem kwota 867,27 zł jako pomoc stypendialna dla uboższej młodzieży.
  5. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajdują się karty wypominkowe na wypominki listopadowe – jednorazowe. Wypominki prosimy składać w zakrystii. Za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych-listopadowych modlić się będziemy odmawiając różaniec od 1 – 8 listopada Natomiast karty na wypominki roczne będą wyłożone  później i przez cały miesiąc listopad będziemy zbierać  na WYPOMINKI ROCZNE.
  6. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone ostatnio ofiary na potrzeby kościoła.
  7. Osoby, które brały udział w pielgrzymce Róż Różańcowych do Katedry, a nie odebrały jeszcze modlitewników i pamiątek mogą to uczynić w zakrystii po Mszy św.
  8. Bóg zapłać za kwiaty i wysprzątanie kościoła. W następną sobotę o  przygotowanie kościoła prosimy  rodziny z ul. Kruszelnickiego od nr.12-26A  (pp. Boszczyk, Mikołajczyk, Kędzierscy, Mikołajczyk, Maj, Borowiec, Mikołajczyk, Zapała, Borkowscy, Markowscy, Adamczyk, Markowscy)

Zachęcamy do lektury czasopism katolickich. Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedziela