24 Niedziela Zwykła – 11 września 2016

1. Dzisiaj rozpoczynamy VI Tydzień Wychowania. Modlić się będziemy w intencji dzieci, młodzieży oraz nauczycieli i wychowawców. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na Salezjańskie Seminarium Duchowne w Krakowie. W imieniu Rektora składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom. Dzisiaj na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania i ich rodziców, a po mszy św. spotkanie organizacyjne.
  1. W środę o godz.18.00 cotygodniowa nowenna do M.B.Cz. a po niej Msza św. Prośby i podziękowania Matce Bożej prosimy składać do skarbonki w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  1. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
  • we wtorek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa, doktora Kościoła. Jest to również  13 dzień miesiąca września o godz. 20.00 nabożeństwo fatimskie.
  • w środę – Święto Podwyższenia Krzyża.  Odpust w parafii św. Krzyża w Kielcach.
  • w czwartek – wspomnienie NMP Bolesnej
  • w piątek – wspomnienie świętych męczenników: Korneliusza, papieża  i  Cypriana, biskupa
  1. W przyszłą niedzielę na Mszę św. wieczorną zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii św. a po mszy św. spotkanie organizacyjne.
  1. Dziękujemy rodzinom z bloku przy ul. Malików 150 za kwiaty i wysprzątanie kościoła. W najbliższa sobotę o przygotowanie kościoła zadbają rodziny  z  tego samego bloku od nr 108 – 201 (pp. Ziaja, Pietraho , Wikarek, Grabarczyk, Janowska,  Chyb)
  1. Serdeczne „Bóg Zapłać” za ofiary które wpłynęły w ostatnim tygodniu na remont naszego kościoła.
  1. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela. Gość Niedzielny, Cuda i łaski, Mały Gość Niedzielny, Promyczek dobra.