23 Niedziela Zwykła – 4 września 2016

1. W środę o godz. 18.00 cotygodniowa nowenna do M.B.Cz, a następnie Msza św. Prośby i podziękowania do Matki Bożej prosimy składać do skarbonki w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  2. W czwartek – przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
  3. W piątek przypada II piątek miesiąca. Po Mszy św. wieczornej modlimy się w intencji rodzin naszej parafii. Modlitwę różańcową poprowadzi wspólnota modlitewna.  Zachęcamy do licznego udziału w tej modlitwie.
  4. W zakrystii zapisujemy dzieci, które w tym roku szkolnym będą przygotowywać się do I Komunii świętej. Rodzice otrzymają specjalne deklaracje.
  5. W przyszła niedzielę na Mszę wieczorną zapraszamy młodzież, która w tym roku rozpocznie przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania oraz ich rodziców. Kandydaci przyniosą wypełnione deklaracje. Po Mszy św. otrzymają rozpis spotkań, indeksy i katechizmy.
  6. W kwietniu jak pamiętamy na ul. Batalionów Chłopskich był pożar domu rodzinnego. Pogorzelcom przyszli z pomocą sąsiedzi, którzy zbierali ofiary pieniężne chodząc od domu do domu. Zebrano wówczas kwotę 4 402, 19 zł . Zbiórka została zorganizowana również przy kościele. Zebrana została kwota 2330 zł. Łącznie zebrano kwotę  6 732,19 zł. Z tych pieniędzy zapłacony został czynsz w wysokości 5390 zł za pozostałe pieniądze zakupione zostały rzeczy pierwszej potrzeby. Osobom, które podjęły się zbiórki oraz ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
  7. Zapisujemy kandydatów na ministrantów do Służby Liturgicznej – chłopców z klasy  czwartych po każdej Mszy św. a także chętne i utalentowane muzycznie dziewczynki  do scholi parafialnej.
  8. Bóg Zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu oraz za kwiaty rodzinom z ul. Miedzianej. W sobotę prosimy o sprzątanie naszej świątyni rodziny z bloku przy ul. Malików 150 od nr 2 – 104 (pp. Banasik, Świercz, Bielowscy, Rutka, Banaśkiewicz, Krawiec)
  9. Rozpoczęła konsultacja w sprawie budowy Drogi Wojewódzkiej nr 787 w Zachodniej części Miasta Kielc. Szczegółowe informacje na ten temat w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach
  10. Składamy serdeczne podziękowania za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na remont.
  11. Przed kościołem można zaopatrzyć się w prasę katolicką.