22 Niedziela Zwykła – 28.8.2016

1. Dzisiaj o godz. 16.00 przy krzyżu na ul. Kruszelnickiego Msza św. w intencji chorych z naszej parafii zamówiona przez Wspólnotę Krwi Chrystusa .
  2. W środę o godz.18.00 cotygodniowa nowenna do M.B.Cz. a po niej Msza św. Prośby i podziękowania Matce Bożej prosimy składać do skarbonki w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek miesiąca modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, oraz w intencji tych, którzy już pozytywnie odpowiedzieli na głos powołania. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy LSO i ich rodziców, będzie to równocześnie inauguracja nowego roku posługi w LSO. Po Mszy św.  modlitwa o powołania i za powołanych. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 17.30. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa. Przypominamy zwłaszcza dzieciom i młodzieży o praktyce I piątków miesiąca. W tym dniu po przerwie wakacyjnej od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z naszej parafii. W I sobotę miesiąca po Mszy św. wieczornej nabożeństwo I soboty miesiąca.
  4. W najbliższą sobotę na rozpoczęcie nowego roku formacyjnego od godz. 10 – 13.00 „na Sadzonkach” odbędzie się ognisko wspólnotowe dla Liturgicznej Służby Ołtarza i Scholi . Do udziału w tym spotkaniu integracyjnym zapraszamy bardzo serdecznie także ich Rodziców.
  5. W przyszłą niedzielę przypada I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o  8.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca. W tym dniu nie będzie  Adoracji Najświętszego Sakramentu. Będzie czytany List Episkopatu Polski z racji rozpoczynającego się Tygodnia Wychowania. Na Mszę św. o godz.10.00  zapraszamy dzieci klas pierwszych i ich rodziców. Chcemy się modlić razem  z nimi o Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego na rozpoczęcie ich edukacji szkolnej oraz pobłogosławić ich  tornistry, książki i przybory szkolne. A o godz. 12.00 Msza święta: Za poległych parafian w czasie II wojny światowej.
  6. Zapisujemy kandydatów na ministrantów do Służby Liturgicznej –  chłopców z klasy  czwartych po każdej Mszy św. a także chętne i utalentowane muzycznie dziewczynki  do scholi parafialnej.
  7. Do końca miesiąca zapisy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Kandydaci otrzymają deklaracje, które trzeba wypełnić i podpisać przez rodziców.
  8. ”Bóg zapłać” rodzinom z Kruszelnickiego wysprzątanie  kościoła na odpust i dzisiejszą niedzielę. W najbliższa sobotę o przygotowanie kościoła zadbają rodziny  z ul. Miedzianej od nr 3 – 20
  9. Serdeczne „Bóg Zapłać” za ofiary które wpłynęły w ostatnim tygodniu na inwestycje.
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny.