2 Niedziela Wielkiego Postu – 25.02.2018

1. Dzisiaj przed kościołem do puszek zbierane są ofiary na misje katolickie. Jest to forma jałmużny wielkopostnej i dobry uczynek.
  2. W środę o godz. 17.00 cotygodniowa nowenna do Matki Boskiej Częstochowskiej a po niej Msza św. wieczorna. Prośby i podziękowania Matce Bożej można składać do skarbonki w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  3. Nabożeństwa wielkopostne odprawiamy:  Drogę Krzyżową –  w piątki po Mszy św. o godz.8.00  i 17.00, a w niedzielę o godz.17.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym a następnie wieczorna Msza św. już bez kazania. Wszystkich serdecznie zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach wielkopostnych. Niech to będzie z naszej strony także okazja do pokuty i wynagrodzenia Chrystusowi za nasze grzechy i grzechy całego świata.
  4. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W czwartek modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencji tych, którzy już pozytywnie odpowiedzieli na głos powołania z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 16.30. W tym dniu odwiedzimy chorych. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w tym dniu po Mszach świętych o godz.8.00 i 17.00. W sobotę po Mszy św. wieczornej modlitwa różańcowa z racji I soboty. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic Żywego różańca,  a po każdej Mszy św. – Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  5. Parafialna Droga Krzyżowa w tym roku odbędzie się na ul Kruszelnickiego w piątek 23 marca. Początek o godz. 16.00 przy krzyżu obok pętli autobusowej ( przy lesie).
  6. Bóg zapłać za wysprzątanie kościoła. W najbliższą sobotę o sprzątanie kościoła prosimy rodziny z ul. Malików od nr 124 -157 (cała ulica – z wyjątkiem bloków)  i  ul Miedzianej od nr 3-20
  7. Taca z dwóch ostatnich niedziel wyniosła 2 370 zł, kwota ta w części pokryła koszty ogrzewania kościoła i ubezpieczenie. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  8. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Miłujcie się

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp Krzysztofa Durleja lat 88. Polećmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu, Wieczny odpoczynek …..