2 Niedziela Adwentu -10.12.2017 r.

1. Dzisiaj modlimy się szczególnie za Kościół na Wschodzie. Przed kościołem  zbiórka do puszek – jako  pomoc dla  katolików w krajach byłego Związku Radzieckiego.
  2. Wczoraj w Bazylice Katedralnej w Kielcach odbyły się święcenia biskupie biskupa pomocniczego diecezji kieleckiej Andrzeja Kalety. Polecajmy nowego biskupa naszej modlitwie.
  3. Wzorem lat ubiegłych w ramach „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” rozprowadzamy świece wigilijne – ofiara minimalna  6 zł (świeca mała) i 13 zł – (świeca duża). Jest to dar dla dzieci z rodzin ubogich i na dofinansowanie obiadów w szkołach i świetlicach terapeutycznych.
  4. Każdego dnia w tygodniu przez okres Adwentu o godz. 600 odprawiamy Roraty.
  5. W środę o godz. 17.00 nieustająca nowenna do M.B.Cz. Po niej Msza św. wieczorna, na którą zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej. Prośby i  podziękowania na Nowennę prosimy wypisywać na kartkach  i  składać do  skarbonki w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
  6. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Tegorocznym kaznodzieją będzie ks. Robert Wróblewski –  Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie.
  7. Bóg Zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu oraz za kwiaty. W sobotę prosimy o sprzątanie naszej świątyni  rodziny z ul. Kruszelnickiego od nr. 204-214 (pp. Wódkowska, Kulczykowscy, Pięta, Nowak, Gajos, Pięta, Szymoniak Detka, Wojtasik, Słoń)
  8. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela oraz Gość Niedzielny, Miłujcie się a dla dzieci Mały Gość Niedzielny,

1. Wojskowy Komendant Uzupełnień w Kielcach zaprasza wszystkich, którzy nie pełnili do tej pory służby wojskowej oraz drogie im jest bezpieczeństwo i dobro naszej Ojczyzny, do zgłaszania się do ochotniczego pełnienia Służby Przygotowawczej w korpusie szeregowych. Pierwszy turnus w terminie: 08.01 – 27.04.2018 r. Ochotników zapraszamy do Wojskowej Komendy uzupełnień w Kielcach, ul. Wesoła 29, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00. Szczegółowe informacje na specjalnym plakacie w gablocie z ogłoszeniami.