13 Niedziela Zwykła 26.06.2016

1. Dzisiaj przed kościołem zbierane są podpisy poparcia dla projektu Ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę. Na specjalnej liście należy podać imię i nazwisko, kod pocztowy, miejscowość, ulicę, nr domu oraz nr pesel. Nie należy stosować żadnych skrótów przy nazwie ulicy czy miejscowości.
  1. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, a dzisiaj przed Mszą św. o godz. 17.30. Zakończenie nabożeństw – w czwartek – 30 czerwca.
  1. Kalendarz liturgiczny:
  • we wtorek  – wspomnienie św. Ireneusza biskupa i męczennika
  • w środęUroczystość św. Apostołów  Piotra i Pawła. Msze św. z kazaniem o godz. 8.00 i 18.00. Taca tego dnia przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej w Rzymie tzw. „świętopietrze”.  W tym dniu nie będzienowenny do MB Częstochowskiej.
  1. W tym tygodniu przypadają: I piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17.30. W czasie wakacje  nie będziemy odwiedzać chorych z naszej parafii.
  1. W przyszłą niedzielę I niedziela miesiąca po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, a po mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  1. Ponieważ w najbliższych miesiącach może rozpocząć się przebudowa ul. Batalionów Chłopskich nie podejmujemy decyzji budowy nowego ogrodzenia wokół kościoła, ale pragniemy obecne ogrodzenie odnowić i odmalować. Potrzebne będzie dokładne oczyszczenie elementów metalowych ogrodzenia i pomalowanie. Zwracamy się do parafian dysponujących odpowiednimi narzędziami do wykonania takich prac, aby zgłosili się w zakrystii, abyśmy mogli ustalić termin rozpoczęcia prac.
  1. W dniu 4 lipca (w poniedziałek) organizowany jest wyjazd na Jasną Górę na Apel i diecezjalne czuwanie nocne. Wyjazd 4 lipca o godz. 16.00 z parkingu przy kościele. Chętnych serdeczne zapraszamy. Wszelkich informacji udziela pan Antoni – kościelny. Koszt przejazdu 30 zł.
  1. Bóg Zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W sobotę prosimy o sprzątanie naszej świątyni rodziny z ul. Kruszelnickiego od nr. 204 -206 B (pp. Wódkowska Emilia, Kulczykowska Wiesława, Pięta Maria, Nowak Iwona, Gajos Magdalena).
  1. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny Don Bosco.