1 Niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2018

1. Tace – dzisiejsza jak i z poprzedniej niedzieli – przeznaczone zostaną na pokrycie kosztów ubezpieczenia i ogrzewania kościoła. Bóg zapłać.

1. W środę o godz. 17.00  cotygodniowa nowenna do Matki Boskiej Częstochowskiej a po niej Msza św. wieczorna. Prośby i podziękowania Matce Bożej można składać do skarbony w kaplicy Jezusa Miłosiernego. Na Nowennę i Mszę Świętą wieczorną zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i ich rodziców.

1. Nabożeństwa wielkopostne odprawiamy: w piątki po Mszach św. o godz.8.00  i 17.00 Drogę Krzyżową, w niedzielę o godz.17.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym a następnie wieczorna Msza św. już bez kazania. Wszystkich serdecznie zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach wielkopostnych. Niech to będzie z naszej strony także okazja do pokuty i wynagrodzenia Chrystusowi za nasze grzechy i grzechy całego świata.

1. W przyszłą niedziele zbiórka do puszek na misje katolickie. Niech to będzie dla nas forma Jałmużny wielkopostnej i dobry uczynek.

1. W tym roku Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w dniach od (18 – 21 kwietnia br.) od V Niedzieli Wielkiego Postu do środy włącznie. Szczegóły zostaną podane w innym terminie na specjalnych plakatach w gablocie i na stronie internetowej.

1. Bóg zapłać za wysprzątanie kościoła. W najbliższą sobotę o sprzątanie kościoła prosimy rodziny z bloku przy ul. Malików 150 A od nr 44 do 65.

1. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Cuda i Łaski, Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra.

W piątek zmarła mama ks. Sławomira – Kazimiera Zdolińska. Przeżyła 87 lat. Pogrzeb odbędzie się jutro w poniedziałek (19 lutego) w kościele Miłosierdzia Bożego (na Czarnowie) w Kielcach o godzinie 12.00. Po Mszy św. odprowadzenie na cmentarz Nowy. Zachęcamy Parafian do licznego udziału. O godz. 11.00 na parkingu przed naszym kościołem będzie podstawiany autokar, który podwiezie najpierw pod kościół Miłosierdzia Bożego a potem na cmentarz i z cmentarza powrót do Niewachlowa.