1 Niedziela Adwentu – 03.12.2017

1. Dzisiaj pierwsza niedziela nowego roku kościelnego i liturgicznego. W Kościele rozpoczyna się Adwent. Na Mszy św. o godz.8.00 poświęciliśmy opłatki na nasze wigilijne stoły. Podobnie jak w poprzednich latach rozniesie je do naszych rodzin wraz z naszymi życzeniami Antoni Lasek. Przyjmijcie go z chrześcijańską życzliwością i otwartością.
  2. Każdego dnia w tygodniu przez okres Adwentu o godz. 600 będziemy odprawiali Roraty – Mszę św. ku czci Matki Bożej. Zapraszamy wszystkich parafian jak również dzieci i młodzież do licznego udziału w Roratach.
  3. W środę o godz. 17.00 nieustająca nowenna do M.B.Cz. Prośby i podziękowania na Nowennę prosimy składać do skarbonki, która znajduje się w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
  4. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
  • w czwartek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
  • w piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na Mszę św. wieczorną o godz. 17.00 zapraszamy szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i ich Rodziców. Pod koniec Mszy św. zostaną poświęcone medaliki i wręczone dzieciom. W tym dniu przypada II piątek miesiąca, modlimy się w intencji rodzin naszej parafii. Modlitwę różańcową tradycyjnie poprowadzi po Mszy wieczornej Wspólnota Modlitewna.
  1. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. W tym dniu  na Msza św. o godz. 1700 modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencji tych, którzy już pozytywnie odpowiedzieli na głos powołania. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy  LSO oraz rodziny kapłanów i osób zakonnych pochodzących z naszej parafii.
  2. Przyszła niedziela – II Niedziela Adwentu – jest dniem modlitw za Kościół na Wschodzie. Przed kościołami w całej Polsce zbiórka do puszek jako pomoc dla katolików w krajach byłego Związku Radzieckiego. Również od przyszłej niedzieli rozprowadzać  będziemy kalendarze na 2018 rok oraz świece „Caritas” – w ramach „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” (świeca mała ofiara minimalna 6 zł, świeca duża 13 zł).
  3. Od III niedzieli Adwentu (od 17 grudnia) będziemy przeżywać w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. Program Rekolekcji podany zostanie w przyszłą niedzielę.
  4. Bóg Zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W sobotę prosimy o sprzątanie naszej świątyni rodziny z ul. Kruszelnickiego od nr. 166 – 202 B (pp. Detka, Borowiec, Baran, Stępień, Surowiec, Trojan, Gałęzowscy, Maciążek Chwastowscy).
  5. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej. Niedziela, Gość Niedzielny oraz dla dzieci Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra – z płytą DVD pt „ Historia ukryta w czekoladzie”, oraz miesięcznik „Don Bosco”